W tej części prezentować będę efekty inspiracji zabytkowych warowni na artystyczne dusze ich miłośników. Ta publiczna galeria przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą pokazać światu własnoręcznie wykonane rysunki, grafiki, modele, rekonstrukcje i każdy inny rodzaj działalności zwanej popularnie sztuką. Zachęcam wszystkich do odwagi i podzielenia się swoim talentem z łaknącym kultury otoczeniem. W trosce o utrzymanie właściwej tematyki i odpowiedniego poziomu zastrzegam sobie jednocześnie smutne prawo do odmowy publikacji niektórych prac. Zapraszam do współpracy!
Poniżej sześć grafik zamków krzyżackich autorstwa Jerzego Orłowskiego. Kontakt: orlos52@gmail.com
Panorama Będzina z XVI wieku wykonana kredkami.


Osiem obrazków wykonanych w technice mieszanej (akwaforta i akwafinta) przez bardzo zdolną młodą artystkę Izę Szypulską z Łomży. Grafiki przedstawiają luźną interpretację zamków dolnośląskich. Kontakt z autorem iza_art@wp.pl

I jeszcze raz zamki śląskie. Tym razem technika bardziej tradycyjna, choć poziom wciąż wyśmienity. Autorem poniższych akwareli jest Leszek Legut, kontakt legut@artysta.pl. Dużo więcej obrazków znajdziesz na autorskiej witrynie Pana Leszka.